HEINZMANN

Dünyanın her yerinde Heinzmann teknolojisine güvenebilirsiniz. 100 seneyi aşkın süredir yanma gücüyle çalışan makinelerde kullanılan hız regülatör sistemleri, türbinler ve bunların parçaları konusunda önde gelen uzmanlardan biridir. Yılların getirdiği deneyim, göze çarpan bir keşif gücü ve ekonomik bir güç-performans dengesi HEINZMANN’ı 40’a yakın ülkede güvenilir bir ortak haline getirmiştir. Yanma gücüyle çalışan makinelerde kullanılan hız regülatör sistemlerini etkileyecek her gelişimde HEINZMANN adı geçer; mekanik, analog veya sayısal olsun her alanda uluslararası pazarda liderdir. Common-Rail ve tek pompalı enjeksiyonda kullanılan manyetik valf sistemlerinden, analog ve sayısal teknolojiye sahip elektronik regülatörler ve en karmaşık mekanik ve hidrolik hız regülatörlerine kadar HEINZMANN a’dan z’ye çok kapsamlı çözümler üretir.

HEINZMANN kurulduğundan beridir buluşlara önem verir ve öteden beridir en son teknolojik gelişmeleri takip edenlerin başında gelmiştir.

HEINZMANN’da güvenililirlik ve kalite önde gelir. Kalite güvenlik sistemimiz DIN/ISO 9001-2000 sertifikası almıştır. Kalite dikkatli bir kontrolün ötesinde, bir bakış açısıdır. Önemli olan bu bakış açısını hayata geçirmektir.

Kullanım Alanları;

Elektrikli Cihazlar

HEINZMANN’ın sayısal Akım Ayar Kontrol cihazı olan THESEUS HEINZMANN’ın çeşitli sayısal hız regülatörlerinin fonksiyonlarını optimize eder. Böylece hem basit hem kompleks jeneratör sistemlerinde en başarılı kontrolü sağlar. THESEUS jeneratör uygulamalarına entegre olmuş, sorunsuz çözümler sunar. Bu çözümler otomatik sıralama, senkronizasyon, yük ve gerilim kontrolü ve cihaz şanzıman idaresini kapsar. Bütün bunları yaparken THESEUS koruma ve monitor etme işlevini de yürütür. Yabancı kontrol sistemleriyle çalışabilme ve farklı ModBus veya CAN protokolleri aracılığıyla monitor sistemleriyle bilgi alışverişinde bulunabilme sistemin çok yönlülüğünü arttıran özellikleridir.

Lokomatif Tahrik Motorları

HEINZMANN’ın lokomotif kontrolü için ürettiği PEGASOS lokomotif piyasasının dizel-hidrolik ve dizel-elektriklikli lokomotif tahrikleri gibi özel ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırlanmıştır. PEGASOS hız ve yük kontrolü galvanize yoluyla ayrılmıştır ve kontrol için kullanılan elektriği lokomotifin yarattığı elektrik alanın neden olduğu sapmalardan korumak için gerilim beslemesi yapar. Hız ve yük kontrolünün beraber olması farklı hareket kontrollerinde trenden tam randımanlı sonuç alınmasını sağlar. HEINZMANN PEGASOS konrol sistemi hem katı yakıt enjenksiyonunda hem de EFI (elektrikli yakıt enjeksiyonu) gibi elektronik enjeksiyon sistemlerinde kullanılabilir. Pek çok devir sayısına göre ayarlanabilmesi sayesinde PEGASOS pek çok değişik motor kontrol sistemlerine uygundur. PEGASOS kullandığınız lokomotif kontrol sistemlerini geliştirmek ve ihtiyaç duyduğunuz çok yönlülüğü kazandırmak için almanız gereken bir cihazdır.

Gemi Tahrik Motorları

KRONOS’un karışık kontrol sistemleri serisi AFR (Air Fuel Ratio: Hava Yakıt Oranı) tamamiyle mekanik karışık kontrol kurgularından hız regülatörü kontrolünün bile entegre olduğu tam otomatik karışım sistemlerine kadar çeşitli şekillerde üretilmektedir. KRONOS 20 Venturi prensibine dayanarak tasarlanmıştır ve elektrikle idare edilen bir kelebek valf, taksim borusuyla basınç ve istenen hava-gaz oranını alabilmek için ısı verilerini iletme özelliğine sahiptir. Karışık ve hız regülatörü kontrol sistemlerini içinde barındıran KRONOS 30 hız ve gaz ayarında ani düşüşlerde hızlı tepkiye ihtiyaç duyan gaz motor uygulamalarına göre ayarlanmıştır. Bunun için KRONOS 30’un bir gaz ayar birimi vardır. Bu birimin biyogazın nemliliğine ve aşınma yapan gazlara dayanıklı olması sayesinde sistemimiz gaz ayarındaki yüksek oynamalara bile uygun bir kullanım spektrumuna sahiptir.

Dizel/Benzin Motorları

Çift yakıtlı kullanımlarda sıvı ve gaz karışımının oranı devir sayısı, yük ve motor-gaz ve kullanım özelliklerine göre değişeceğinden bu oranın ayarlanabilir olması gerekmektedir. Bu tip kullanımlar için özel olarak tasarlanmış olan HEINZMANN kontrol ünitesi ARTEMIS bu gerekli karıştırma fonksiyonu sahiptir ve önceden belirtilmiş yakıt ihtiyacına göre dizel ve gaz ayarını düzenler. Bütün girdiler DcDesk 2000 yazılımıyla belirtilebilir ve monitor edilebilir. Dizel motorldan çift yakıtlı motorlara geçişte eğer dizel pompası kullanılmaya devam edilmişse ARTEMİS hem eski hız regülatör pompasını hem de yeni eklenmiş olan gaz ayar valfını kontrol eder.

Türbinler

Elektrikle çalışan kontrol cihazlarında geniş bir yelpazeye sahip olan HEINZMANN günümüzde üretilen türbinler için akaryakıt ve enerji valf ayarına doğrudan tahrik uygulamak için gerekli ürünü sunar, ki sunduğu bu çözümden daha ekonomik bir uygulama bulmanız imkansızdır. Çünkü bu ürünlerle mekanik tahrik ve hidrolik basınca gerek kalmaz. HEINZMANN’ın gaz türbinlerinin kontrolü için özel ürettiği OLYMPUS sistemi basit veya karmaşık türbinlere uygundur. Gaz ve sıvı ayarı için standart valfler güvenilir temizleme ve yoğunlaşma özellikleri nedeniyle kontrol cihazlarımıza dahil edilmişlerdir. Böylece bakleme ve durma süreleri kısaltılarak yedek parça masrafı azaltılmıştır. Monitör sistemlerine çeşitli iletişim protokolleri kullanarak bağlanabilirler. HEINZMANN’ın çeşitli şekillerde kullanıma açık olan kontrol sistemleri hem türbin üreticilerine hem de türbin kullanıcılarına yaramaktadır.